
December 2020.
Forvarsel til Generalforsamling 2021.
Ifølge foreningens vedtægter skal medlemmer forvarsles senest 2 måneder før.
Generalforsamlingen 2021 afholdes lørdag den 17. april 2021 kl. 13.00
Sted: Comwell Hotel Korsør
Sæt et stort X i kalenderen den 17. april 2021.
CIF holder generalforsamling den 17. april 2021 på Comwell Hotel i Korsør. Før generalforsamlingen inviterer CIF de medlemmer, som har været medlem af CIF i 3 måneder, til gratis frokost. Efter generalforsamlingen er CIF vært for kaffe/the med kage.
Generalforsamlingen gennemføres kun, hvis Covid-19 situationen tillader det. Det er nødvendigt at generalforsamlingen bliver gennemført i 2021. Skulle der være restriktioner til april, vil generalforsamlingen blive udsat til senere på året.
Medlemmer der ønsker forslag behandlet på generalforsamling bedes indsende dette skriftligt eller på mail til formanden:
formand@cochlearimplant.dk senest den 1. marts 2021.
Foreningens medlemmer vil modtage skriftlig indkaldelse/invitation til ordinær generalforsamling sidst i januar.
Evt. forslag og vedtægtsændringer fremsat af medlemmer eller bestyrelse, vil blive fremsendt 30 dage før generalforsamlingen.
Mange hilsner Bestyrelsen
